Drugie życie w Miodowym Raju


zegar

 

chrodis

Jesienią w Miodowym Raju turnus 5 dniowy 280 zł/os.
Turnus od niedzieli.
Unijny Program CHRODIS bez cukrzycy i nadwagi.
Dowóz do 100 km gratis.
Zapraszamy!

 

 

Masz Nadwagę? Cukrzyce? Dnę Moczanową?

Chcesz poprawić swój stan zdrowia?  

Drugie życie w Miodowym Raju

Nasza propozycja 14 dniowych wczasów zdrowego odżywiania powstała w odpowiedzi na ogólnoświatowy trend powrotu do życia w zgodzie z naturą. Oferta, którą kierujemy do Państwa wynika z naszej pasji połączonej z wiedzą zdobywaną przez lata, a także dzięki obserwacjom i konsultacjom ze środowiskiem lekarskim podczas organizowania wypoczynku dla Gości w różnym przedziale wiekowym, borykającymi się z rozmaitymi dolegliwościami i problemami zdrowotnymi których główną przyczyną jest nieprawidłowe odżywianie. Dowodem na ten stan są linki zawarte na naszej stronie:

Najedz kursorem i kliknij aby przeczytać artykuły:

 

Co kryje się pod terminem „Drugie Życie”?

Współczesny człowiek poprzez złe nawyki żywieniowe  latami nieświadomie wyniszcza swój organizm, czego  następstwem  jest  przedwczesna śmierć. Należy pamiętać, ze istnienie ludzkie jest „zaprogramowane” na 120 lat, i od nas w znacznej mierze zależy jak długo będziemy cieszyć się zdrowiem i życiem.  Każdy człowiek ma wbudowany zegar biologiczny, wg którego powinien żyć.
Nie należy zapominać również o tym, że w organizmie występuje wieloletni cykl odnawiania się komórek. Od zdrowych nawyków żywieniowych zależy nasza średnia długość życia. Dlatego też nigdy nie jest za późno na to, by przedłużyć swoją egzystencję, a statystyki pokazują, że wśród ludzi, którzy wybrali „ prawidłowe żywienie”, ta średnia znacznie się wydłużyła w ostatnich latach.
Największym grzechem przeciwko własnemu organizmowi  jest nieustające posilanie się,  które zmusza układ trawienny do wzmożonego przetwarzania żywności z pominięciem jego możliwości biologicznych. Obecnie pokarm nie służy już do zaspokojenia głodu, lecz do przesycenia.
Konsumpcja żywieniowa stała się jedną z największych satysfakcji życiowych.
Organizm ludzki  nie jest przygotowany do pochłaniania tak wielkiej ilości żywności, która statystycznie wynosi 30 ton w przeciągu życia. W większości jest to jedzenie pasteryzowane i zawierające substancje chemiczne. Dla przykładu: 50 lat temu ilość wysoce przetworzonej żywności w sklepach w Polsce wynosiła 10%, dziś oscyluje w granicach 90%.

Drugie Życie w Miodowym Raju oznacza możliwość zmiany sposobu odżywiania i spojrzenia na żywność  którą spożywaliśmy. To skończenie z dietami niskokalorycznymi które są nieskuteczne na których zarabia wiele osób i gałęzie gospodarki przede wszystkim przemysł spożywczy ,farmaceutyczny ,prywatne i państwowe ośrodki leczenia otyłości, salony piękności ,uzdrowiska, żywieniowcy, dietetycy i inni, To zrozumiałe że trudno jest przebić się przez ten front i uświadomić ludziom że to ,co im się sprzedaje nie tylko w cudowny sposób nie uczyni ich szczupłymi, ale jeszcze może im zaszkodzić.

U nas odkryjesz jakie jedzenie jest najbardziej odpowiednie dla Twojego organizmu. Możesz również skorzystać z porad dotyczących samodzielnego przygotowywania szybkich, zdrowych potraw niskobudżetowych, takich jak: kiełbasy, szynki, pasztety, galantyny i inne potrawy.

Składniki na których opiera się nasza kuchnia to: węglowodany i  białka, a celem jest wykluczenie glutenu, co prowadzi do zmniejszenia masy ciała, powrót do zdrowia i odżywianie zgodnie z zegarem biologicznym jednostki. Uzyskanie równowagi bakteryjnej odbywa się poprzez spożywanie rozdzielne białek i węglowodanów w określonych porach dnia .Uczymy kiedy jeść co jeść  tak aby organizm wrócił do normalności i pożegnał się z chorobami mając na uwadze że nasi  lekarze nie szukają przyczyn waszego stanu zdrowia szukają lekarstwa ,które z jednej strony leczy a z drugiej strony szkodzi. Pomożemy w obniżeniu zakwaszenia organizmu które to je wynikiem nieprawidłowego odżywiani.

Od października 2017 w naszym Ośrodku organizowane  są 14-sto dniowe wczasy zdrowego odżywiania dla osób z nadwagą i cukrzycą oraz  innymi dolegliwościami. Cele główne to: profilaktyka i zdrowie.
W czasie tego pobytu można posiąść wiedzę na temat przyrządzania żywności, której spożywanie  pomaga złagodzić skutki choroby cukrzycowej, a dla osób z nadwagą –  pozbyć się zbędnych kilogramów bez większych  wyrzeczeń. Proponowany przez nas sposób żywienia w odróżnieniu od innych- nie jest dietą wyniszczającą organizm tylko powrotem do żywienia zgodnie z jego naturalnym metabolizmem. W naszej kuchni nie liczymy kalorii, lecz pokazujemy zdrowe kompozycje produktów, których spożywanie pomaga powrócić do zdrowia. Każdy Gość otrzymuje zegar funkcjonowania swojego organizmu po to by poznać jak działa jego organizm.
Wszak wiadomo, że odpowiedni, umiarkowany tryb życia znacznie wydłuża życie.

Posiłki, które serwujemy to żywność, która w 90 procentach jest wytwarzana przez nas samych, w wyniku czego występuje ograniczona ilość cukrów, a także szkodliwych substancji, które niestety zawiera żywność przetworzona.
Nasza kuchnia składa się z pełnej gamy smaków, co sprawia że nasi Pensjonariusze  mają szeroki wybór potraw dostosowanych do indywidualnych potrzeb, a poprzez zredukowanie w nich glutenu  i cukru odzyskują dobre samopoczucie i zdrowie.

Rekreacja
Na doskonały nastrój naszych Gości wpływ ma zapewne piękne otoczenie Ośrodka, który jest położony w dolinie nad górskim potokiem w otulinie 1000 hektarów lasów mieszanych. W czasie pobytu organizowane są liczne wieczorki taneczne i integracyjne oraz gry i zabawy animacyjno-aktywizujące.  Spacery w  dolinie sprzyjają dotlenieniu organizmu. Warto dodać, że 35 lat temu istniał tu jeszcze Ośrodek Zdrowia, do którego zjeżdżali kuracjusze z całej Polski, lecząc choroby układu oddechowego. Sprzyjający mikroklimat był tutaj odkryty już przed II Wojną Światową .

Spacery w takiej okolicy są zbawienną formą wypoczynku dla zdrowego ciała. Spacerowanie to najzdrowszy rodzaj „sportu”. „Nie stwarza zagrożenia nawet wtedy jeśli cierpimy na otyłość, nadciśnienie, choroby serca czy inne poważne dolegliwości. Marsz jest naturalny dla ciała, wprawia w ruch wiele stawów. Regularny spacer wpływa ponadto fenomenalnie na układ krążenia, zapobiega chorobom serca, obniża poziom cholesterolu, optymalizuje ciśnienie tętnicze, wzmacnia mięśnie i stawy a nawet kości w profilaktyce osteoporozy. Dotlenienie w ruchu na świeżym powietrzu zapobiega też powstawaniu zmarszczek, pomaga przy problemach z zaparciami, wspomaga chorych na cukrzycę a nawet nowotwory. No i nie zapominajmy o dobrym samopoczuciu – szybki marsz przez godzinę nie tylko spali tłuszczyk, ale zrelaksuje i odgania  kłopoty i ponoć znacznie przedłuża długość życia!”

Nasz Ośrodek prowadzimy 25 lat, a zdobytym doświadczeniem dzielimy się z Państwem.
Dzięki staraniom zdobyliśmy środki na 40-sto  procentowe dofinansowanie do Państwa wypoczynku.
Po powrocie do domu możecie wykorzystać wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, wobec czego przygoda z nami nigdy się nie kończy!!!

Nie obiecujemy, że po 14 dniach będziecie całkowicie uzdrowieni, lub też że pozbędziecie się nadwagi, ale możemy obiecać, że po pobycie u nas  wzrośnie Wasza świadomość dotycząca prawidłowego żywienia, stosowanego wg genetycznego programu odżywiania. Osoby biorące udział w 14-sto dniowym turnusie i stosujące się do zasad żywienia zgodnego z naturą są w stanie pozbyć się  30 kg nadwagi w przeciągu roku, a także zniwelować  objawy chorób z nią związanych.
Nasi stali Goście odwiedzający nas co roku od 15 lat, pomimo sędziwego wieku są nadal w doskonałej formie fizycznej i psychicznej, co może być potwierdzeniem na wszystkie powyższe tezy. Dlatego też polecamy zapoznanie się z linkami do stron z artykułami dotyczącymi funkcjonowania naszego organizmu.

Zapraszamy!!!