Żywienie w Miodowym Raju


Żywienie w Miodowym Raju na turnusach: „Drugie Życie”

Żywienie w Miodowym Raju to uporządkowany system przyjmowania pokarmów zgodnie z własnym zegarem biologicznym i indywidualnymi potrzebami przyjmowania określonych potraw w odpowiednich porach.

Najbardziej obfitym posiłkiem serwowanym w Miodowym Raju podczas turnusu „Drugie Życie” jest śniadanie. Pozostałe posiłki podawane są w różnych porach dnia, w zależności od potrzeb organizmu danego Pensjonariusza.

Nie liczymy kalorii!

Kuracjusz w godzinach porannych przyjmuje 0.8 gram białka na kilogram masy ciała.

Ilość przyjętych płynów nie może być zaś mniejsza niż 30 gram na kilogram masy ciała.

Jedzenie to przyjemność! Intencją naszą jest, aby Goście byli zadowoleni z pobytu w Miodowym Raju. Nasi Pensjonariusze nie mogą zatem być głodni! Efekty diety uzyskujemy dzięki spożywaniu śniadań składających się głównie z potraw zawierających wysoką ilość białka. Staramy się stopniowo ograniczać spożywanie chleba przez naszych Gości, aż do całkowitego wyeliminowania pieczywa z ich jadłospisu. Pozostałe posiłki to dania składające się głównie z węglowodanów. Potrawy są obfite,  a konsumpcja tak skomponowanych posiłków prowadzi do prawidłowego metabolizmu.

W ciągu 14 dni zmieniamy spojrzenie uczestnika wczasów na żywność, jej skład oraz przeznaczenie. Uczymy korzystania z jedzenia jako ważnej potrzeby organizmu, a nie z przyzwyczajenia. Posiłki opracowane są  w ten sposób, by zaspokoić wszystkie funkcje życiowe, doprowadzić do odnowy biologicznej, a także odzyskać zdrowie. Dwa tygodnie spędzone w naszym pensjonacie to czas, w którym nabędą Państwo wiedzę na temat prawidłowego żywienia. Nie jest to bynajmniej okres monotonii żywieniowej, gdyż korzystają Państwo z pełnej gamy smaków! To również czas poświęcony na poznanie kuchni tradycyjnej (mięsnej ) w połączeniu z kuchnią wegańską.

Naszym wspólnym celem jest to, aby Wczasowicze zredukowali masę i „objętość” ciała. Zależy nam na prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego, właściwym odżywianiu i  stopniowym powrocie naszych Gości do zdrowia.

Wyżywienie jest nie limitowane, jesz ile możesz! Gości nakłada samodzielnie taką ilość jedzenia, jaką jest w stanie zjeść. Do dyspozycji naszych Wczasowiczów jest lodówka. Mamy na uwadze, że część Gości przyjmuje leki, których zażycie musi być poprzedzone posiłkiem. Gościom, którzy wyjeżdżają na wycieczkę wymienione posiłki serwujemy o godzinie 17-tej.

Posiłki serwowane są o stałych porach.

Wyżywienie w czasie turnusu składa się z 4 posiłków w następujących godzinach:
– 8.30 – śniadanie – „stół szwedzki”, w którego skład sery żółte i topione, ser biały lub pasta serowa, zestaw wędlin swojskich, jajka, galarety, śledzie, pasztety i in.
– 12.00 – kawa lub herbata cisto bezglutenowe lub deser.
– 14.00 – zupa krem.
– 17.00 – drugie danie.
(Jeżeli poczujesz głód o każdej porze możesz sięgnąć po owoce).